- o alternativní prevenci i léčbě rakoviny

Rostliny, které se osvědčily při léčbě rakoviny a dalších nemocí

17.04.2013 21:42

Paul Fassa

U dvou příbuzných rostlin - muďoulu trojlaločného (indiánský banán, pawpaw, Asimina triloba) a u láhevníku měkkoostenného (Annona muricata) byly prokázány účinky proti rakovinným buňkám (při laboratorních testech in vitro, které nebyly prováděny na savcích) a přitom nemají nepříznivé účinky na ostatní tělesné buňky. Jinými slovy, tyto rostliny mají potenciál stát se netoxickou léčbou rakoviny. Také centrum pro rakovinu Sloane-Ketterer se sídlem v New Yorku potvrdilo, že láhevník má protirakovinné účinky a přitom nepoškozuje zdravé buňky. Soukromý výzkum ale prokazuje, že muďoul je v léčbě rakoviny účinnější než láhevník.

Proč nejsou účinky těchto rostlin známé v řadách široké veřejnosti?

Testování léčivých účinků na zvířatech nebo lidech je velmi nákladné. Tento příspěvek se opírá pouze o jeden omezený pokus. Způsob, jak probíhá systém schvalování nových léků byl totiž zmanipulován. Pouze velké farmaceutické společnosti si mohou dovolit provádět pokusy, které jsou potřebné k získání souhlasu a patentových práv, které jim následně přináší po dobu trvání patentu ohromné zisky. Výrobci léku si ale nemohou nechat patentovat přírodní extrakty z rostlin. Proto jim vůbec nestojí za to, aby do nich investovali své prostředky.

Nicméně od roku 1980 byl v tomto směru prováděn výzkum na the Purdue University pod vedením profesora farmakologie Jerryho McLaughlina, PhD. Tento tým naštěstí získal dostatek prostředků od privátních fondů a díky publikovaným výsledkům se již mnoho léčitelů a odvážnějších lékařů pokouší nasazovat extrakty z láhevníku proti rakovině i dalším chorobám – dokonce i proti lymeské bolerióze.

Muďoul trojlaločný

Profesor McLaughlin v roce 2004 publikoval některé závěry ze svého výzkumu na univerzitě v Purdue, které se soustřeďovaly jen na jednu z osmi odrůd muďoulu – na Asimina triloba. U této odrůdy byly totiž zjištěny nejvyšší koncentrace substance acetogenin.

Acetogenin potlačuje proces označovaný adenosine tryphosphate (ATP). Jde o metabolický proces, který probíhá v buněčných mitochondriích, jež bývají uvnitř každé buňky. U rakovinných buněk probíhá ATP v mnohem větším rozsahu, takže jeho potlačením se vytváří poměry, ve kterých rakovinné buňky umírají.

Chemoterapie zabíjí rakovinné buňky rychleji než apoptóza (naprogramované umírání buněk), vyvolávaná muďoulem. Avšak chemoterapie zabíjí i zdravé buňky a tím vystavuje pacienty utrpení nebo je dokonce i zabíjí. Substance acetogenin nepoškozuje nerakovinné buňky. Proto lze léčbu s pomocí muďoulu nebo láhevníku označovat jako netoxickou. I když láhevník bývá označován za „brazilský muďoul“, produkty z něj získané bývají považovány za podřadnější – a to hlavně ze dvou důvodů:


1) produkty z muďoulu, vyrobené podle formule McLaughlina obsahují více autogeninu. Tento postup předepisuje sklízet surovinu v optimálním ročním období, aby bylo možné vyrobit standardizované léčebné dávky, které jsou obsaženy v konečném produktu.

2) ještě důležitější ale je, že chemické struktury acetogeninu, získávaného z muďoulu jsou mnohem silnější. Jejich účinky bývají až dvojnásobné proti těm, které se získávají z láhevníku.

Existují nějaké další nezávislé záznamy o účincích na lidský organismus?

Ve státě Nevada je lékařům nebo léčitelům dovoleno provádět neformální léčebné pokusy s neschválenými léky v případech pacientů s rakovinou v terminálním stadiu, kteří již za sebou mají běžné medicínské postupy – tzn. operace, ozařování nebo otravu chemoterapií.

V letech 2002 a 2003 v Nevadském Renu testoval např. James W. Forsythe, MD ve spolupráci s McLaughlinem nasazení výtažků z muďoulu u pacientů s rakovinou, kteří již byli ve 4. stádiu choroby a absolvovali neúspěšnou léčbu konvenční medicínou. Skutečnost, že 13 ze 20 těchto pacientů se vyléčilo s pomocí této alternativní metody, je velmi působivá.

I další testování vykázalo ohromující výsledky bez škodlivých vedlejších účinků. S pomocí přípravků z muďoulu bylo navíc u pacientů s rakovinou zvládnuto i mnoho jiných zdravotních potíží. Existují dokonce i záznamy o vyléčení lymeské boleriózy díky nasazení standardizovaných dávek přípravku z muďoulu.


Další zdroje:
https://www.pawpawresearch.com/index.html
https://www.rifedigital.com/php2/Royal_Rife_Pawpaw_Asimina_Triloba_p.php
https://www.cancertutor.com/Cancer/Graviola.html
https://www.mskcc.org/mskcc/html/69245.cfm
https://www.graviolaleaves.com/
https://hsibaltimore.com/2004/09/17/graviola-and-cancer/


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/029482_herbs_cancer.html)

 

© 2013 VaP - všechny texty tohoto webu jsou volně přístupné

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode