- o alternativní prevenci i léčbě rakoviny

Průlom v léčbě melanomu: přírodní výtažek z ovoce a zeleniny zastavuje bujení rakoviny kůže

26.05.2013 21:14

Sherry Baker


Ne všechny druhy rakoviny ohrožují pacientův život, avšak jednu z jejích forem - melanom - je obtížné vyléčit a může být smrtelná. Jde o druh rakoviny, která začíná objevováním tzv melanocytů (tj buněk, které vytváří pigment melanin) a může začínat jako znaménko na kůži, ale i jako jakákoliv pigmentová tkáň třeba v oku nebo dokonce i ve střevech. Podle údajů the National Cancer Institute se očekává, že v roce 2013 bude diagnostikováno v USA asi 77 000 nových případů melanomu.

V současnosti není k dispozici žádný lék nebo kombinace více druhů léčby, které by byly schopny vyléčit všechny melanomy. Asi 9 480 Američanů kvůli tomuto zhoubnému bujení v roce 2013 zemře. Přichází ale dobrá zpráva z první linie vědeckého výzkumu: vědcům se podařilo prakticky demonstrovat, že s pomocí přírodní substance gossypin, získané ze zeleniny a ovoce, lze zastavit množení buněk melanomu - a říkají, že znají důvod.

„Identifikovali jsme gossypin jako novou účinnou látku, která vykazuje brzdící schopnosti vůči dvěma obvyklým mutacím melanomu,“ sdělil v prohlášení médiím vedoucí výzkumného týmu Hareesh Nair, Ph.D. „Naše výsledky ukazují, že gossypin má zřejmě velký léčebný potenciál jako duální inhibitor mutací nazývaných BRAFV600E a CDK4, jež se objevují u většiny pacientů s melanomem.“

H. Nair navíc dodal, že poznatky jeho výzkumného týmu „... otevírají cestu k nové generaci sloučenin, vhodných pro léčbu melanomu.“

Přírodní substance blokuje množení buněk melanomu

V případě poslední studie, právě publikované v magazínu the journal Molecular Cancer Therapeutics pracoval tým vědců pod vedením H.Naira s lidskými buňkami melanomu v laboratorním prostředí. Zjistilo se, že gossypin zastavuje rozmnožování buněk melanomu na rozhraní mezi dvěma jejich mutacemi.

Navic jsme však ještě zjistili, že výtažek ze zeleniny a ovoce brzdí i růst mnoha jiných buněk melanomu u člověka. Při pokusech na zvířatech, kdy se myším transplantovaly lidské buňky melanomu, 10-denní léčba gossypinem zmenšila objem nádorů a prodloužila dobu přežití.

Zmíněný tým vědců nyní pracuje na vysvětlení principu, jak lidské tělo absorbuje gossypin a jak je následně metabolizován. V prohlášení médiím bylo poznamenáno, že se připravuje spolupráce s the Cancer Therapy & Research Center a v plánu je testování gossypinu u pacientů s melanomem.


Vyjádření vydavatele: NaturalNews nesouhlasí s takovým využíváním zvířat pro medicínské pokusy, které je vystavuje utrpení. Prezentujeme tyto výsledky a zároveň protestujeme proti způsobu, jak jich bylo dosaženo.Použité zdroje:
https://mct.aacrjournals.org/content/12/4/361.full?sid=5dcf306d-ee42-4a2c-ad03-99469abcb836
https://www.cancer.gov/cancertopics/types/melanoma
https://txbiomed.org/news-press/detail/news/2013/04/10/naturally-occurring-substance-proves-effective-against-deadly-skin-cancer-in-test-tube-and-mice-studies
(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/039941_melanoma_gossypin_cancer_treatment.html)


 

© 2013 VaP - všechny texty tohoto webu jsou volně přístupné

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode