- o alternativní prevenci i léčbě rakoviny

Odhalený podvod rakovinového průmyslu: téměř všechny ‚vědecké‘ studie se nedaří replikovat

20.04.2013 12:20

Jonathan Benson

Drtivá většina tzv vědeckých studií zaměřených na výzkum rakoviny je nepřesných a potenciálně podvodných – tak zní závěr v recenzi publikované v magazínu the Nature. Šokujících 88% z 53 „mezníkových“ studií o rakovině, jež byly publikovány v uznávaných časopisech za poslední 3 roky, se nepodařilo reprodukovat. Podle tohoto závěru to znamená, že výsledky studií jsou zjevně chybné.

Autor recenze C. Glenn Begley, jenž dříve pracoval jako vedoucí výzkumu rakoviny u jednoho z největších výrobců léků – společnosti Amgen, tvrdí, že nebyl schopen replikovat závěry u 47 z celkem 53 prověřovaných studií. To naznačuje, že vědci uměle konstruují své závěry aby přitáhli pozornost a získali publicitu a nejde jim tolik o to, aby publikovali svá skutečná zjištění. Toto chování jim má napomoci ke stálému přílivu peněz z grantů, ale zároveň takto klamou veřejnost.

„Vybral jsem především studie, o které se opírá farmaceutický průmysl, aby určoval zadání pro vývoj nových léků,“ řekl Glenn Begley o podvodných studiích. „Když ale hodláte vsadit milióny dolarů na výsledky zkoumání, potřebujete si být jistí, že je správné. Když jsme zkoušeli reprodukovat uváděné výsledky, přesvědčili jsme se, že není možné je přejímat v podobě, jak bývají předkládány.“

Glenn Begley však nemůže publikovat názvy studií, které se ukázaly jako falešné. Jelikož je už ale nyní patrné, že většina z nich je neplatná, dá se z toho vyvodit, že také většina moderních přístupů v léčbě rakoviny bude také chybná.

Už i dříve – v roce 2009 publikovali vědci z the University of Michigan's Comprehensive Cancer Center výsledky analýzy, která odhalila, že mnoho známých studií o rakovině je chybných. Dalo by se předpokládat, že jednou z primárních příčin chybných závěrů je způsobováno konflikty zájmů. To vede k tendencím k upřednostňování takových „zjištění“, která prospívají více výrobcům léků než lidem (viz článek https://www.naturalnews.com/026314_cancer_research_studies.html).

 
I další publikovaný výzkum ostatních chorob se ukazuje být neplatný

Výše zmíněná recence z the Nature jen potvrzuje, co už dříve odhalil Dr. George Robertson z univerzity Dalhousie, který poukázal na obdobnou rozpornost v publikovaných vědeckých studiích o Parkinsonově chorobě a dalších neuro-degenerativních chorobách. Obdobně jako u rakoviny se ukazuje, že základní informace, podle kterých byly vyvíjeny příslušné léky, jsou nesprávné, neboť pochází z falešného výzkumu.

Rovněž vědci pracující pro lékového giganta - společnost Bayer se potýkají s obdobnými problémy i v jiných oblastech. Tento problém nastínili v roce 2011 v dokumentu s názvem Believe it or not (Věřte tomu nebo ne). Na základě jejich zkušeností velmi mnoho publikovaných dat, která byla využita pro vývoj nových léků, není možno opakovaně reprodukovat.

Vědecká komunita očekává, že tvrzení v předklinické studii může být bráno jako spolehlivé,“ konstatují Glenn Begley a jeho kolega Dr. Lee Ellis v jejich recenzi. Každý publikovaný výzkum v nás navozuje přesvědčení, že na jeho závěry lze spoléhat. Bohužel tomu tak nemusí být vždy.

Ironické je, že jedinou věcí, kterou tito vědci zatím byli schopni v průběhu let reprodukovat, je výzkum ukazující, že velká část moderní vědy je nespolehlivá. Ať už bývá výzkum financován výrobci léků nebo z grantů řízených státními úředníky, tzv „zlatý standard“ vědy je tímto vyvrácen jako mýtus, neboť je ovládaný chamtivostí.


Použité zdroje:
https://news.yahoo.com/cancer-science-many-discoveries-dont-hold-174216262.html
https://www.naturalnews.com/031121_medical_research_fraud.html 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/035616_cancer_industry_scientific_fraud_studies.html)

© 2013 VaP - všechny texty tohoto webu jsou volně přístupné

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode