- o alternativní prevenci i léčbě rakoviny

Metastáze rakoviny prsu mohou být zřejmě zastaveny s pomocí rostlin

18.04.2013 21:40

Sherry Baker

Důvodem toho, proč je rakovina prsu smrtelná, není nádor, který se vytváří v prsu – skutečné nebezpečí přichází od jeho metastáz, neboli od dalšího šíření rakovinných buněk do jiných částí těla, jako jsou kosti, mozek nebo další orgány. Navzdory standardním způsobům léčby, které používá běžná medicína (tj. ozařování nebo chemoterapie), zůstávají metastáze velmi častou a prakticky neléčitelnou komplikací. Na světlo ale vychází jedna dobrá zpráva z nečekaného a velmi dávného zdroje.

Ukazuje se, že tradiční medicína z Indie, známá pod označením Ájurvéda (složenina se sanskrtských slov ájus = dlouhověkost a véda = znalosti), může být klíčem k řešení. Ájurvédský systém medicíny, který zahrnuje mj. terapie mind-body, masáže, meditace, bylinné terapie, léčbu stravou, má svůj původ v dobách starších než 1 500 let před Kristem.

Výzkumníci z the Winship Cancer Institute of Emory University v Atlantě zjistili, že sloučenina derivovaná z kořenů byliny používané v ájurvédské medicíně, dokáže preventivně působit proti metastázám rakoviny prsu. Tato jejich studie byla právě publikována v magazínu the International Journal of Cancer.

Vědci testovali sloučeninu Withaferin A, která je získávána z kořenů keře Withania somnifera (indický ženšen, vitánie či ašvagandha). Tento zakrslý keř patří k příbuzným rulíku zlomocného, mívá malé zelené květy a oranžové bobule. Jeho hnědé hlíznaté kořeny se v Indii už tisíce let používají pro léčebné účely.

„Většina pacientů s rakovinou umírá kvůli metastázím a nikoliv kvůli primárním nádorům,“ řekl v prohlášení tisku Adam Marcus, PhD, který působí jako profesor – asistent hematologie a lékařské onkologie na the Winship Cancer Institute of Emory University. Dále ještě dodal: „Naším plánem nebylo nalézt způsob ničení rakovinných buněk, ale zabránit jim před migracemi a napadáním jiných orgánů.“

Během pokusů na myších se vědecký tým Dr. Marcuse soustředil na prozkoumání vlivu Withaferinu A na rakovinu prsu, protože tato látka je známa tím, že tlumí vimetin – protein, který bývá nadměrně produkován rakovinnými buňkami (a to hlavně u invazivních nádorů). Nádory s nadprodukcí vimetinu mívají větší sklony k metastázování.

Podtrženo a sečteno: složka získávaná z kořenů rostliny, používané v indické tradiční medicíně, u pokusných myší prokázala svou schopnost zastavovat metastáze rakoviny prsu. Vědci z the Winship Cancer Institute z toho usuzují, že tato látka by mohla být základem léčebného režimu, který by působil jako prevence proti opakovaným výskytům rakoviny nebo jejímu šíření. Plánují se ještě další pokusy jak s rakovinou prsu, tak i s jinými druhy zhoubného bujení.

[Poznámka vydavatele: NaturalNews je zásadně proti používání jakéhokoliv testování na zvířatech. Jsme zastánci jen takových medicínských experimentů, které respektují právo na zdraví u všech živých bytostí.]Další informace:
https://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1002/(ISSN


 

(Přeloženo z https://www.naturalnews.com/032582_Ayurveda_breast_cancer.html)

 

© 2013 VaP - všechny texty tohoto webu jsou volně přístupné

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode